Zkurvenej příběh


Bernard Minier

Bernard Minier opět potvrzuje, že patří mezi nejlepší autory detektivek, thrillerů a kriminálních románů.

Bernard Minier opět potvrzuje, že patří mezi nejlepší autory detektivek, thrillerů a kriminálních románů.

V románu Zkurvenej příběh Bernard Minier potvrzuje své mistrovství a definitivní členství v exkluzivním klubu velkých spisovatelů detektivek, thrillerů a jiných kriminálních románů. Opouští tentokrát Martina Servaze, Toulouse i Pyreneje a vezme čtenáře na sever od Seattlu, kde se táhne řetězec jen trajektem přístupných ostrovů, tři sta šedesát dní v roce obklopených mlhou, kde každý zná každého.

Na jednom z nich – Glass Islandu – žije teprve šestnáctiletý Henry. Ten se po vraždě jeho přítelkyně dostane do centra pozornosti všech obyvatel, kteří na ostrově žijí. Je právě on pachatelem vraždy?

Minier se vrhá do světa, který je nebezpečnější, než jsme tušili, a kde soukromí je jen iluze. Své vyprávění tentokrát opírá o napínavý a temný, zkurvený příběh.

BERNARD MINIER se narodil 26. srpna 1960 v Béziers, vyrůstal na jihozápadě Francie, své dětství strávil v Pyrenejích. Studoval na univerzitě v Toulouse, odkud pochází také hlavní hrdina jeho thrillerů Martin Servaz. Více než dvacet let žije nedaleko Paříže, je ženatý, má dvě děti a psaní se věnuje na plný úvazek. Jeho první román Mráz (XYZ, 2015) byl přeložen do několika světových jazyků včetně angličtiny a největší úspěch zaznamenal především ve Francii a v Německu. Také další knihy z této série Kruh (XYZ, 2015) a Tma (XYZ, 2016) měly ve světě mimořádný ohlas. Jeho další román mimo tuto sérii Zkurvenej příběh (XYZ, 2017) se odehrává na severozápadě USA. V současné době autor pracuje na nové knize, v níž by se měl vrátit na scénu Martin Servaz.

číst více
399 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 624
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 27.02.2017
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,775 kg
Jazyk čeština
Původní název Une putain d´histoire
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
EAN 9788075056207
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

video

recenze

severskekrimi.cz - Bernard Minier – Zkurvenej příběh


„…Motiv nevinného mladíka obviněného z vraždy své přítelkyně je rovněž šikovně nahozenou udičkou. Minier se v tomto ohledu vytáhl obzvlášť vzhledem k místu, do něhož je děj románu zasazen. Vědomí, že vrahem je někdo z několika tisícového městečka, možná soused, nedovolí čtenáři povolit v soustředění a nutí jej neustále dumat nad potenciálními podezřelými..."

Právo - Francouz Bernard Minier potvrdil kvalitu, František Cinger


„…Nejpřekvapivější je změna Minierova stylu vyprávění. Ty tam jsou zdlouhavé filozofické úvahy o životě a jeho zákrutách… Minier potvrdil svou literární kvalitu..."

překladatel - překladatel Jiří Žák o knize, Jiří Žák


„...Bernard Minier se už pevně usídlil na českém knižním trhu, ale jeho čtvrtý román Zkurvenej příběh se naprosto vymyká jeho předchozím knihám. Neznamená to ovšem, že by v tomto románu chybělo něco z toho, co Minier dokonale umí: navodit atmosféru a vést čtenáře neodvratně příběhem až k jeho vyvrcholení. Je tady však ještě něco navíc. Mrazivý strach, který nás čtenáře od počátku zaplavuje jako le... Více

Le Parisien - Minier potvrzuje svůj um


„...Vražda, vyšetřování, nedůvěra, postavy balancující na okraji propasti… Zkrátka další Minierův zatraceně dobře propracovaný příběh...“

autor knihy

Bernard Minier Bernard Minier

Bernard Minier


Bernard Minier vyrůstal na jihozápadě Francie, své dětství strávil v Pyrenejích. Studoval na univerzitě v Toulouse, odkud pochází také hlavní hrdina několika jeho thrillerů Martin Servaz. Více než dvacet let žije nedaleko Paříže, je ženatý a má dvě děti. Než Minier v roce 2011 překvapil francouzské čtenáře i kritiku detektivním románem Mráz, živil se jako celní úředník. Opožděný, a možná proto vyzrálý debut získal několik cen, například cenu čtenářek časopisu Elle (v kategorii detektivek) a zejména významné ocenění Prix Polar, udělované na festivalu detektivní literatury v Cognacu. Mráz byl přeložen do několika světových jazyků včetně angličtiny a vznikl podle něj také francouzský televizní seriál Glacé. Úspěch mezi čtenáři i kritiky sklízejí i další Minierovy knihy. Ty v Česku vychází v brilantním překladu Jiřího Žáka.

zobrazit profil autora