Existuje temnota, kterou nerozjasní ani slunce. Sedmý případ kriminalisty Servaze.

Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění.

Již posedmé se setkáváme s velitelem Servazem. Tentokrát je přivolán k případu autonehody, v níž auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. Muže, který se snažil uniknout něčemu strašlivému a který má na hrudi vypálené slovo "spravedlnost". Minierův nový thriller směřuje tentokrát ke složitým otázkám o úpadku společnosti. Martin Servaz se během vyšetřování zaplétá do velmi citlivé situace, kdy pomalu odkrývá důsledky morální, sociální, politické a zdravotní krize, kterou prochází francouzská společnost.

číst více
549 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 472
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 03.03.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,74 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 7
Původní název Le Chasse
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
EAN 9788076830660
Věk od 15
Edice TOP thriller
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

video

recenze

Le Parisien - recenze Lov


Moderní, skvěle zpracovaný společenský thriller. (...) Nová kniha potvrzuje, že síla románů Bernarda Miniera je založena také na sociální hloubce jeho témat.

Le Monde des livres - Recenze Lov


Vyšetřování s mnoha zvraty, které se odehrává během několika dní, jednoduché a vyvážené psaní, mnoho kulturních odkazů a propracované postavy, plné pochybností a nejistot. (...) Lov je političtější než ostatní autorovy romány. Je to také nejdokonalejší dílo Bernarda Miniera.

idnes.cz - Lov


..Lov není nejlepší Bernard Minier. Ale pořád to je hodně napínavý Minier, tudíž za přečtení rozhodně stojí.

Dokonalazena.cz - Knižní tip: LOV


...Stejně jako všechny předchozí knihy ze série jde o strhující thriller kombinující napínavé vyšetřování spolu s kritickým pohledem na současnou společnost....

autor knihy

Bernard Minier Bernard Minier

Bernard Minier


Bernard Minier vyrůstal na jihozápadě Francie, své dětství strávil v Pyrenejích. Studoval na univerzitě v Toulouse, odkud pochází také hlavní hrdina několika jeho thrillerů Martin Servaz. Více než dvacet let žije nedaleko Paříže, je ženatý a má dvě děti. Než Minier v roce 2011 překvapil francouzské čtenáře i kritiku detektivním románem Mráz, živil se jako celní úředník. Opožděný, a možná proto vyzrálý debut získal několik cen, například cenu čtenářek časopisu Elle (v kategorii detektivek) a zejména významné ocenění Prix Polar, udělované na festivalu detektivní literatury v Cognacu. Mráz byl přeložen do několika světových jazyků včetně angličtiny a vznikl podle něj také francouzský televizní seriál Glacé. Úspěch mezi čtenáři i kritiky sklízejí i další Minierovy knihy. Ty v Česku vychází v brilantním překladu Jiřího Žáka.

zobrazit profil autora