Kriminalista Servaz se vrací ke svému prvnímu případu. 5. díl bestsellerové série.

Knihám označeným zlatou pečetí Edice TOP věnujte zvýšenou pozornost! Předchází je pověst největších světových bestsellerů, které se dočkaly vřelého přijetí kritiky i čtenářů nebo získaly významná literární ocenění.

Květen 1993. Začínající policista Martin Servaz se účastní neúspěšného vyšetřování dvojnásobné vraždy sester oblečených v šatech k prvnímu svatému přijímání. Místo činu nápadně připomíná scénu z knihy Erika Langa, známého autora thrillerů, kterého se však nepodaří usvědčit. O pětadvacet let později je Servaz povolán k vyšetřování záhadného úmrtí v domě stejného spisovatele. Podaří se najít souvislost mezi oběma případy a dopadnout vraha?

číst více
449 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Žánr thriller
Počet stran 432
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.02.2019
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,676 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 5
Původní název Soeurs
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
EAN 9788075973351
Věk od 15
Edice TOP thriller
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

recenze

E15 - Minirecenze, Zuzana Dorogiová


„…Napínavá kniha plná manipulací, strachu a nečekaných zvratů je dosud tím nejlepším, co autor napsal…“

blesk.cz - Minier rád děsí i Čechy a oni ho milují!, Ivan D. Hladík


„…Čtenář více než 400 stran knihy zhltne jako malinu a bude okamžitě toužit po dalším příběhu. Na titulu je znát, že Minier už má pevně v rukou moc nad ubíhajícím příběhem i nad čtenářem a servíruje přesně to, co se od něj čeká…“

kultura21.cz - Minier exceluje s dalším případem, Lukáš Loužecký


„…Bernard Minier má velký talent na vyprávění a dokáže čtenáře do svých knih opravdu vtáhnut a pustit až na jejich samotném konci. Sestry jsou velice čtivé, napínavé a vrcholí dramatickým závěrem…“

autor knihy

Bernard Minier Bernard Minier

Bernard Minier


Bernard Minier vyrůstal na jihozápadě Francie, své dětství strávil v Pyrenejích. Studoval na univerzitě v Toulouse, odkud pochází také hlavní hrdina několika jeho thrillerů Martin Servaz. Více než dvacet let žije nedaleko Paříže, je ženatý a má dvě děti. Než Minier v roce 2011 překvapil francouzské čtenáře i kritiku detektivním románem Mráz, živil se jako celní úředník. Opožděný, a možná proto vyzrálý debut získal několik cen, například cenu čtenářek časopisu Elle (v kategorii detektivek) a zejména významné ocenění Prix Polar, udělované na festivalu detektivní literatury v Cognacu. Mráz byl přeložen do několika světových jazyků včetně angličtiny a vznikl podle něj také francouzský televizní seriál Glacé. Úspěch mezi čtenáři i kritiky sklízejí i další Minierovy knihy. Ty v Česku vychází v brilantním překladu Jiřího Žáka.

zobrazit profil autora