Miloš Kopecký

Herec muž mnoha talentů a bonviván s křehkou a nemocnou duší

Pavel Kovář

Kompletní životní příběh mimořádného herce v doprovodu unikátních fotografií

Základem knihy je nedokončená autobiografie Miloše Kopeckého. Svůj životopis začal psát sám, ale velkou část zápisků pod tíhou přílišné sebekritiky spálil.

Od dětství v ulici Ve Smečkách přes první kontakty s divadlem, „souboje“ s E. F. Burianem, čtyři manželství a spoustu milostných vztahů po feldkuráta Katze, doktora Štrosmajera a osudové onemocnění.

„Pokusím se o zpětnou procházku vlastním životem, vlastní minulostí. Pokusím se zachovat vše, pokud mi paměť dovolí, jak se skutečně odehrálo, a nebudu si nic vymýšlet: ostatně je stará omšelá pravda, že život je nejlepší autor. A je ovšem kýčař, který kašle na všechny estetické nároky a požadavky. Nebudeme se však stydět tu kýčařinu života předestřít čtenáři, neboť kýč života má svou zvláštní a nedostižnou sílu i půvab.“

číst více
399 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 336
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.11.2022
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,682 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076832732
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Pavel Kovář Pavel Kovář

Pavel Kovář


Sportovní redaktor deníku Lidová demokracie (1975–1990) působil v období 1990 až 2010 v redakci týdeníku Reflex. Napsal knihy Bicanovo tajemství, Fotbalová chobotnice, Vítězové a poražení, Příběh české rekordwoman, Legendy: slavné sportovní okamžiky (komiks o dějinách českého sportu). Je autorem životopisných knih o herci Miloši Kopeckém, psychiatrovi Miroslavu Plzákovi, žokeji Josefu Váňovi a o spisovateli Otovi Pavlovi. Autorsky se podílel na vzniku několika televizních dokumentů.

zobrazit profil autora