Žena s červeným zápisníkem


Antoine Laurain

Jak se pátrání po majitelce ukradené kabelky promění ve vášnivou lásku

Jak se pátrání po majitelce ukradené kabelky promění ve vášnivou lásku

Okouzlující a zamotaný příběh o tom, jak zvědavost téměř nepozorovaně promění pátrání po majitelce ukradené kabelky ve vášnivou lásku

Bohémský knihkupec Laurent Letellier najde v jedné z pařížských ulic ukradenou dámskou kabelku. V kabelce nenajde nic, co by mu mohlo pomoct identifikovat její majitelku. Přesto cítí zejména poté, co si prohlédne obsah tašky, silné nutkání začít neznámou ženu hledat. Obzvlášť její červený zápisník v něm vzbudí zvědavost, která ho žene v pátrání dál, přestože nezná ani její jméno. Podaří se mu najít neznámou ženu mezi miliony Pařížanů?

Antoine Laurain se narodil v Paříži. Působí jako novinář, scenárista, je sběratel starožitností a autor pěti novel. V roce 2014 reprezentoval Francii na Evropské noci literatury. Kniha Le Chapeau de Mitterrand (česky Prezidentův klobouk, XYZ 2017), poetický příběh odehrávající se v době, kdy byl prezidentem Françoise Mitterrand, získala ceny Prix Landerneau Découvertes a Prix Relay v roce 2012. Práva na vydání La femme au carnet rouge (Žena s červeným zápisníkem, XYZ 2016) byla prodána do dvanácti světových jazyků včetně angličtiny a titul se možná dočká i filmového zpracování. Dále je autorem novely Rhapsodie française.

číst více
79 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 192
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.09.2016
Formát 120x185 mm
Hmotnost 0,268 kg
Jazyk čeština
Původní název La Femme Au Carnet Rouge
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
EAN 9788075054227
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem