Ani ne pět minut


Hana Raduličová

Některé rány nezhojí ani čas. Historický román od autorky bestselleru Esterčini otcové.

Některé rány nezhojí ani čas. Historický román od autorky bestselleru Esterčini otcové.

Proč Lukášova matka Anna krátce před smrtí opakovala slova ani ne pět minut, proč zmiňovala přímořské městečko v Chorvatsku a proč byla tou tichou a smutnou ženou, která celý život neprojevovala emoce?

Vlny Jaderského moře omývají chorvatská pobřežní městečka plná pohnutých příběhů. Jedním z nich je letovisko Baška Voda, o němž před smrtí mluvila i Lukášova matka. Skrývá se tam snad důvod, proč celý život neprojevovala emoce? Aby Lukáš našel odpovědi na otázky, které ho tak tíží, opouští se svou dospívající dcerou rodnou Prahu a vydává se do Chorvatska. V minulosti se paralelně odvíjí vyprávění jeho matky ukazující, že rodinné kořeny vedou na mnohdy temná místa a ovlivňují osudy lidí po řadu generací.

číst více
349 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 232
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 12.10.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,402 kg
Jazyk čeština
Původní název Ani ne pět minut
Původní jazyk Chorvatština
Překladatel Pavel Pilch
EAN 9788076834118
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

autor knihy

Hana Raduličová Hana Raduličová

Hana Raduličová


Hana Radulićová se narodila roku 1969 v chorvatském Zadaru, kde žije dodnes. Píše od svých středoškolských let a jejím zvláštním zájmem, soukromě i profesionálně, je období druhé světové války a holocaustu. V Chorvatsku v roce 2010 vyšel její román Láska v Kanadě podle skutečného příběhu z Osvětimi. V České republice kniha vyšla v roce 2012 pod názvem Láska za ostnatým drátem. V rodném městě vystudovala Hana Radulićová chorvatský jazyk a literaturu na filozofické fakultě. Od roku 1995 je zaměstnaná v deníku Zadarski list jako novinářka, v současnosti je jeho šéfredaktorkou. Jelikož je její maminka Češka, narozená v Humpolci, Hana Českou republiku navštěvuje pravidelně od prvních let svého života a považuje ji za svou druhou vlast.

zobrazit profil autora