Vizionářský příběh o podstatě dobra a zla, který nadchne fanoušky Duny i Atlasu mraků

Lidstvo konečně získá důkaz o tom, že existuje život mimo naši Zemi, když zachytí signál z planety, jež se stane známou pod jménem Rakhat. Zatímco diplomaté OSN vedou nekonečné dohady ohledně toho, jak zorganizovat misi, která lidstvu zajistí kontakt s novým světem, řád jezuitů na místo tajně vyšle svou vlastní osmičlenou vědeckou výpravu.

V roce 2059 se vrací pouze jeden - kněz Emilio Sandoz. Jeho tělo je zohavené a je psychicky zcela na dně, navíc se odmítá bránit proti hrozivým obviněním, které jej na Zemi čekají. Z nějakého důvodu totiž odmítá mluvit vůbec.

Co se tedy na Rakhatu událo? Kde je zbytek posádky? Jak se mohlo všechno tak strašlivě pokazit?

Vizionářský příběh, který, ač je řazen především do žánru science fiction, se ve skutečnosti věnuje velmi hlubokým tématům o podstatě dobra a zla i o tom, co se stane, když se člověk snaží s dobrými úmysly udělat tu správnou věc, jež nakonec způsobí nesmírné škody.

číst více
449 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 488
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 30.03.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,54 kg
Jazyk čeština
Původní název The Sparrow
Původní jazyk angličtina
EAN 9788076833029
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

autor knihy

Mary Doria Russellová Mary Doria Russellová

Mary Doria Russellová


Mary Doria Russellová je americká spisovatelka. Narodila se v roce 1950 na předměstí Chicaga. Získala magisterský titul v oboru sociální antropologie na Northeastern University v Bostonu a doktorát v oboru biologické antropologie na Michiganské univerzitě v Ann Arbor. Její první dva romány Vrabčák a jeho pokračování Děti boží – někdy nazývané série Vrabčák nebo série Emilia Sandoze (1996 a 1998) – se řadí do žánru spekulativní fikce a zaměřují se na psychologické a náboženské důsledky prvního kontaktu s mimozemšťany a na celkovou podstatu dobra a zla. Ostatní autorčiny romány byly zařazeny do kategorie historických románů, ačkoli při jejich vyprávění čerpá z různých žánrů. Vrabčák získal ceny Arthura C. Clarka, BSFA a každoroční ocenění Jamese Tiptreeho, Jr. za vědeckofantastickou knihu. Na základě těchto uznání získala Russellová v roce 1998 Cenu Johna W. Campbella pro nejlepšího začínajícího spisovatele. V německém překladu dostal Vrabčák cenu Kurda Lasswitze za nejlepší zahraniční román. Děti boží obdržely cenu Americké knihovnické asociace Readers Choice. Společně tyto romány získaly cenu Spectrum Classics Hall of Fame a Russellové vynesly ocenění Cleveland Arts Council za literaturu.

zobrazit profil autora