Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let

Dokud se žije

Hendrik Groen

Holandský stařík je zpět! Pokračování hořkosladkého románu, který se stal světovým bestsellerem.

Členové klubu Staří-ale-ne-mrtví přivítali dva nováčky, aby zaplnili mezery, které zůstaly po Gritje a Eefje. Grietje Hendrik na uzavřeném oddělení pro pacienty trpící Alzheimerovou chorobou pravidelně navštěvuje, ona ho však nepoznává. Po těchto návštěvách Hendrik stále častěji přemítá o životě a smrti a myslí na svou milovanou Eefje, která mu velice chybí. „Láska má málokdy šťastný konec,“ zaznamená si. Hendrik se ale nevzdává! Se svými akčními přáteli obnoví po několikaměsíční pauze svůj anarchistický klub a podniknou řadu bláznivých výletů. Mimoto přicházejí s novým nápadem: vždy jednou za pár týdnů parta navštíví restauraci nabízející menu složené z lahůdek vybraných světových kuchyní. Ve svém deníku Hendrik dojemně a s laskavým humorem líčí další rok v domově důchodců.

číst více
369 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 432
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.05.2018
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,649 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 2
Původní název Zolag er leven is: het tweede geheime dagboek van Hendrik Groen, 85 jaar
Původní jazyk nizozemština
Překladatel Lucie Doležilová
EAN 9788075970770
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

recenze

kritiky.cz - Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let, Janka Mišúnová


„…Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a plní chuti do života. Jejich protikladem jsou nekteří protivní důchodci, kteří se věčně na něco stěžují a všechno jim připadá špatné - kromě jich samotních. Prostřednictvím Hendrikových zápisků si z nich autor dělá legraci a paroduje jejich chování, takže i když je kniha spíše horkosladká, tyhle části vás rozesmějí…“

autor knihy

Hendrik Groen Hendrik Groen

Hendrik Groen


Hendrik Groen je pseudonym nizozemského autora, který stojí za knihou Tajný deník Hendrika Groena. Jeho pravá identita je pouze předmětem spekulací v médiích. Jeho humoristické romány zachycující s ostrou, a přesto laskavou a úsměvnou ironií každodenní život jednoho amsterodamského domova důchodců si získaly srdce čtenářů po celém světě.

zobrazit profil autora