Elling: Pokrevní bratři


Ingvar Ambjornsen

Celosvětový bestseller o nenormálnosti v normálním světě

Celosvětový bestseller o nenormálnosti v normálním světě

Elling a Kjell Bjarne jsou pokrevní bratři. Stali se jimi, když spolu začali bydlet, když si zvládli koupit koťata, když zachránili těhotnou Reidun Nordslettenovou a když po narození holčičky poprvé zažili kocovinu...

Citlivý Elling a hromotluk Kjell Bjarne jsou zkrátka jiní. Žijí ve světě, kterému nerozumí a který nerozumí jim, ale neřeší to. Jejich pohled na každodenní situace překvapí, pobaví, ale taky donutí k zamyšlení, že věci mohou být jinak. Kde jsou vlastně hranice normálnosti? Jaké je to být jiný?

Ingvar Ambjornsen (1956) patří k nejčtenějším norským spisovatelům. Úspěšná byla už jeho kniha z roku 1986 Bílí negři o mladých lidech žijících na okraji společnosti. Tu dokonce čtenáři přirovnávají ke Kerouacově kultovnímu románu Na cestě. Tetralogie Elling, která vycházela v letech 1993–1999, se v Norsku stala naprostým bestsellerem. Podle její třetí části Elling: Pokrevní bratři vznikl dokonce i film a byla zdramatizovaná – v České republice divadelní hru pod názvem Chvála bláznovství uvádělo hned několik divadel.

číst více
299 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Žánr román
Počet stran 248
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 31.10.2016
Formát 140x180 mm
Hmotnost 0,273 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Řady Elling
Původní název Brodre i blodet
Původní jazyk norština
Překladatel Jarka Vrbová
EAN 9788075054876
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi