Darwinovy ceny: nová evoluce


Wendy Northcuttová

Celosvětový fenomén v knižní podobě

Celosvětový fenomén v knižní podobě

Darwinova cena (Darwin Award) je ironické ocenění pro lidi, „kteří se zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami odstranili hloupým způsobem“. Cena je pojmenována po Charlesi Darwinovi, zakladateli evoluční biologie. Nejde o žádné hmotné ocenění, uděluje se na internetové stránce DarwinAwards.com jen jako určité (obvykle posmrtné) uznání.

Příběhy lidí, kteří sami sobě přivodili kuriózní smrt neuvěřitelně hloupým způsobem (např. smyšlený příběh muže, který si na své auto namontoval startovací raketu pro nákladní letadla), zpočátku kolovaly jen skrze e-maily. V roce 1993 je americká bioložka Wendy Northcuttová začala sbírat a později založila web Darwin Award.

Principem ceny je předpoklad, že lidská hloupost, která způsobí smrt svému nositeli, je dána geneticky a v duchu Darwinovy teorie přirozeného výběru se tak tento nebezpečný gen odstraňuje.

číst více
299 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 256
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 07.11.2016
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,336 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Původní název The Darwin Awards Next Revolution
Původní jazyk angličtina
EAN 9788075054890
Věk od 10
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

recenze

blesk.cz - Zábavný výběr bizarních úmrtí hlupáků, Dagmar Čechová


„…Darwinovy ceny jsou lehké oddychové čtení plné úsměvných momentů, kterým často nebudete moci ani uvěřit. Na pozdní lednový večer to pravé...“