Poslední dny Kondora

Román o amerických tajných službách s Kondorem v hlavní roli

James Grady

Strhující špionážní román ovlivněný útoky z 11. září 2001

Kondor po 41 letech opět v hlavní roli!

Když agentce Faye Dozierové někdo zabije parťáka v domě bývalého agenta Kondora, nejen jí se převrátí život naruby. Ve snaze odhalit skutečnou pravdu musí čelit útokům ze všech stran a najednou není jisté, komu se dá věřit. Jako jediná možnost se jeví navázat kontakt s Kondorem na útěku a nějak se k pravdě probojovat. Kdo je vrahem agenta Petera? Proč byl zavražděn právě v Kondorově domě? Když se podaří vypátrat pravdu, bude jí vůbec někdo ochoten uvěřit? A jaká cena za pravdu je už příliš vysoká? Bude stát bezpečí nejen vysloužilého agenta a agentky, která by mohla být jeho dcerou, ale i jejich nejbližších. Nebezpečí může číhat za každým rohem a v podobě kohokoli. Strhující špionážní román se odehrává v kafkovském prostředí amerického Washingtonu, D. C., ve žhavé současnosti ovlivněné útoky z 11. září 2001, v době přebujelých technologických vymožeností.

Strhující špionážní román se odehrává v kafkovském prostředí amerického hlavního města ve žhavé současnosti ovlivněné útoky z 11. září 2001, v době přebujelých technologických vymožeností.

„Grady je mistr intrik.“

- John Grisham, spisovatel

„Po celá léta píše James Grady mistrovský kousek za mistrovským kouskem. Thrilleru vdechl nový život a dokázal ho přetvořit.“

- David Black, novinář, scenárista a producent

„James Grady je skutečným králem moderního špionážního thrilleru.“

- George Pelecanos, spisovatel a producent

James Grady (30. 4. 1949)

Je americký investigativní novinář, publicista, scenárista a spisovatel. Zkušenosti s vysokou politikou a činností tajných služeb načerpal jako spolupracovník senátora Lee Metcalfa. V Kongresu Spojených států amerických pracoval právě v době, kdy se naplno rozhořela aféra Watergate, která vedla k rezignaci Richarda Nixona.

Svůj první a pravděpodobně nejznámější román Šest dnů Kondora (XYZ, 2010) napsal Grady už ve svých čtyřiadvaceti letech. Knížka si získala přízeň čtenářů i kritiky a byl podle ní natočen film s Robertem Redfordem v hlavní roli. O rok později vyšel romám Stín Kondora (XYZ, 2012), ve kterém Grady mistrně využil své znalosti z období, kdy byl spolupracovníkem senátora. V románu Poslední dny Kondora se k tomuto agentovi vrací po 41 letech. James Grady je držitelem několika ocenění, například francouzské Grand Prix nebo italské Medaile Raymonda Chandlera.

číst více
299 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 320
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 18.05.2015
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,506 kg
Jazyk čeština
Původní název Last Days Of The Condor
Původní jazyk angličtina
EAN 9788075051028
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace