Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem

Knižní předloha filmového hitu Teorie všeho

Jane Hawkingová

Fascinující životní příběh jednoho z největších vědců naší doby Stephena Hawkinga

Fascinující životní příběh jednoho z největších vědců naší doby Stephena Hawkinga

Jane Hawkingová je první žena patrně nejznámějšího vědce současnosti Stephena Hawkinga. Tomuto dnes čtyřiasedmdesátiletému matematikovi a teoretickému fyzikovi diagnostikovali ve 21 letech neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému a dávali mu maximálně dva roky života.

V knize Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawkingová popisuje jejich společný život, jak se pokoušela sladit péči o svého manžela s potřebami rozrůstající rodiny, jak s ním prožívala úspěchy i neúspěchy. Bez zábran líčí i krach jejich vztahu, kdy ji Stephen opustil kvůli své ošetřovatelce a ona se provdala za rodinného přítele. Všechno vypravuje se zarážející upřímností, ale zároveň s láskou a respektem.

V této mimořádně otevřené, dojemné a často i vtipné knize odhaluje autorka nejenom komplikovaná a bolestná dilemata svého prvního manželství, ale odkrývá i všudypřítomný vliv slávy a bohatství. Výsledkem je kniha plná optimismu, životní síly a vůle.

Tato kniha byla s úspěchem zfilmována a představitel Stephena Hawkinga herec Eddie Redmayne získal Oscara za nejlepší mužský herecký výkon.

číst více
399 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Žánr životopis
Počet stran 496
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 18.05.2015
Formát 160x230 mm
Hmotnost 0,95 kg
Jazyk čeština
Původní název Travelling to Infinity: My Life With Stephen
Původní jazyk angličtina
EAN 9788075050953
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem