33 olympijských nej


Jan Palička, Xénia Paličková

i připravujeme

Příběhy slavných českých olympioniků v komiksovém zpracování

Víte, kdo pro Československo získal první zlatou medaili na olympiádě? V dávném roce 1924 to byl vyučený řezník, který šplhal po laně. Dokážete si vybavit, kteří obojživelníci žijí v přírodě kromě zimní královny Ester Ledecké? Proč Češi dokážou tak obratně mrskat oštěpem nebo pádlovat v divokých peřejích? Možná se budete divit, ale všechny odpovědi se dají nakreslit. Proto vznikl originální komiks 33 olympijských nej.

Neotřelým a notně barevným způsobem představuje příběhy našich slavných olympioniků. Kromě jiného dozvíte z nich dozvíte, proč vytrvalec Emil Zátopek funěl jako lokomotiva, které zlato bylo nejšpinavější a proč gymnastka Věra Čáslavská trpěla za své názory.

Kniha pro všechny. Pro děti, pro rodiče, pro sportovní nadšence i pro pamětníky.

číst více
349 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 72
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 01.08.2024
Formát 215x290 mm
Jazyk čeština
Ilustrátor Josef Fraško
Původní název 33 olympijských nej
Původní jazyk angličtina
EAN 9788076835856
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Jan Palička Jan Palička

Jan Palička


Fotbalový romantik, sportovní novinář a občasný spisovatel. Jan Palička je pražský rodák, ovšem celý dospělý život tráví pod Brdy u Berounky. Od roku 1998 píše pro MF DNES. Coby reportér absolvoval pětkrát fotbalové mistrovství Evropy a pětkrát olympijské hry. Jeho kniha Můj příběh nekončí, který sepsal s legendárním plzeňským kapitánem Pavlem Horváthem, se stala bestsellerem roku 2012 mezi autobiografiemi. Na podzim 2017 měl premiéru coby autor komiksu 33 fotbalových nej.

zobrazit profil autora