Ucelený přehled filmů a tvůrců, kteří objevili nové dimenze děsu

Nabruste dranžíráky i sekerky, nastartujte motorovky… ať může koupel ve falešné filmové krvi konečně začít! Ve vůbec první encyklopedii hororových filmů od českých renomovaných autorů z okruhu filmového webu Moviezone.cz na vás čekají snímky, které divákům ukázaly hrůzu z těch nejrůznějších úhlů a posunuly dimenze strachu do nevídaných výšin. Poznejte milníky hororové kinematografie, kultovní klasiky, béčka a vyložené přešlapy, ale i mrazivé okolnosti, které natáčení často doprovázely. Sérioví vrazi, šílení klauni, pomstychtiví duchové i nenasytné zombie – ti všichni už se nemůžou dočkat, až se vám dostanou do hlavy.

číst více
569 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 424
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 26.10.2023
Formát 195x255 mm
Hmotnost 1,499 kg
Jazyk čeština
EAN 9788076834071
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

autor knihy

Jiří Pospíšil Jiří Pospíšil

Jiří Pospíšil


Jeho texty najdete především na webu MovieZone, kde se jako TedGeorge už více než sedm let specializuje na ekonomiku Hollywoodu, tržby a zákulisí filmového byznysu. Mimo jiné píše tematické články, ve kterých doporučuje méně známé a zapadlé snímky napříč filmovými žánry a dobou. Kdysi mu v Praze pochválila kravatu držitelka Oscara za hlavní roli, což mu dělá radost dodnes.

zobrazit profil autora
Petr Cífka Petr Cífka

Petr Cífka


Dlouholetý majitel a hlavní hybná síla filmového webu MovieZone.cz, manažer a šéfredaktor od Primy COOL po Czech News Center, profesionální hejtr z 1000 věcí, co mě serou a režisér a producent spousty videoformátů – od Branky, body, kokoti a Rudej Fanda až po komiksovou frašku Kapitán Říp. Milovník popkultury a intelektuální geek, z komiksovek preferuje dvojky: Batmana, Spideyho, X-Menů i Temného rytíře.

zobrazit profil autora
Václav Rybář Václav Rybář

Václav Rybář


Vyrůstal na Rychlých šípech, Pifovi a Spider-Manovi. Když pak přišel filmový Peter Parker do kin, došlo mu, že komiksové filmy přebírají žezlo od těch akčních, a nevynechal ani jeden. Od konce 90. let píše o kultuře, lifestylu a gadgetech do různých tištěných i elektronických časopisů (Premiere, Maxim, Muži v Česku, Level, MovieZone.cz nebo Games.cz).

zobrazit profil autora
Matěj Svoboda Matěj Svoboda

Matěj Svoboda


S filmovými hrdiny strávil skoro stejně času jako s těmi komiksovými. Ale až u filmového Bladea a později X-Menů ho začalo zajímat, co se stane, když se komiksový a filmový svět protnou. A už skoro dvacet let o tom i o jiných věcech píše do časopisů jako TV Max, XB-1 a Level a na weby MovieZone.cz, Games.cz nebo Dokina.cz. Absolutní znalec komiksů tištěných i těch zapadlých filmových.

zobrazit profil autora
Mojmír Sedláček Mojmír Sedláček

Mojmír Sedláček


Na MovieZone.cz se specializuje na český film a současnou evropskou tvorbu. O filmových novinkách povídá na Aktuálně.cz, dále píše mj. na weby TV Prima či do časopisu Psychologie dnes. V různých pozicích pracuje pro MFF Karlovy Vary a Letní filmovou školu v Uherském Hradišti. Vystudoval mediální studia a psychologii, proto se v textech mnohdy soustředí na duševní muka hrdinů či nevyžádané psychologické interpretace.

zobrazit profil autora
Milan Rozšafný Milan Rozšafný

Milan Rozšafný


Zatímco většina kluků jezdila v mládí na kole, skejtu nebo hrála fotbal, malý Milan se radši díval, jak Bud Spencer s Terence Hill rozdávají rány, Arnie kosí záporáky a Stalloneův Rocky mlátí do mrtvého hovězího. A láska k filmům vydržela Milanovi dodnes, jen se k ní ještě přidala vášeň ke psaní. O filmech se rád rozepisuje na MovieZone, o seriálech pro změnu na TVzone a jeho texty můžete potkávat také na stránkách FTV Prima či webu magazínu Esquire.

zobrazit profil autora
Jan Gál Jan Gál

Jan Gál


Absolvent filmové vědy a šéfredaktor magazínu Planet Dark. Temnými žánry se zabývá už od dětství, kdy poprvé viděl Carpenterovu Věc, která mu otevřela svět filmové hrůzy. Hororům věnoval obě své diplomové práce, publikoval o nich texty v magazínech (25fps, MovieZone.cz, The Zeitung) a rozebíral je v podcastech i lektorských úvodech na filmových festivalech. V současnosti působí také jako dramaturg žánrové sekce Febiofestu.

zobrazit profil autora