Jakubův cestovní deník


Jakub Čech

Pěšky z Mexika do Kanady za 121 dní

Do svých čtyřiceti let byl Jakub gaučový povaleč. O dva roky později, v dubnu 2016, se postavil na hranice Mexika a USA a se šest a půl kilovým batohem na zádech vyrazil na sever.

Šel pouští, kličkoval mezi chřestýši a jedovatými keři, vystoupal do hor Sierry Nevady, brodil se sněhem a všudypřítomnou vodou, bránil jídlo před svišti a mývaly, koupal se v oregonských jezerech, ve washingtonských lesích zpíval medvědům husitský chorál a všem ostatním hrál po večerech na ukulele.

Někdy šel sám, jindy s těmi, kteří chtěli stejně jako on zmizet z každodenního kolotoče do míst civilizací téměř nedotčených. Po 121 dnech dorazil na hranice s Kanadou a jeho život už asi nikdy nebude stejný jako před tím.

číst více
289 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 328
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 24.08.2017
Formát 130x190 mm
Hmotnost 0,368 kg
Jazyk čeština
EAN 9788075057563
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

autor knihy

Jakub Čech Jakub Čech

Jakub Čech


Jakub Čech je absolvent FAMU, český zvukař, několikanásobný držitel Českého lva za nejlepší zvuk (mimo jiné za snímky Po strništi bos, Tři bratři či Tobruk). Ve čtyřiceti letech znovu objevil zapomenutou lásku k chození (nejen) po horách a od té doby stále častěji utíká za světa filmového zvuku do ticha přírody.

zobrazit profil autora