Babičky: Na útěku


Minna Lindgrenová

Druhý díl brilantní finské detektivní komedie z prostředí domova důchodců.

Siiri, Irma a Anna-Liisa znovu na stopě ve druhém díle finské trilogie

Pobyt v domově důchodců Podzimní háj se promění v učiněné peklo, když se ocitne v obležení hlasitě nadávajících dělníků zahraniční stavební firmy. Hluk je přímo ohlušující, všude ve stěnách jsou díry a obyvatelé domova musí používat mobilní toaletu.

Více než devadesátileté rezidentky Podzimního háje Siiri, Irma a Anna-Liisa se proto rozhodnou přestěhovat se do společného bytu v helsinské čtvrti Hakaniemi. Všechny tři mají své zvyky a rozmary, takže jejich soužití se neobejde bez problémů, a navíc se potýkají s nedostatky odborné domácí péče.

Vedle paliativní medicíny a otázek na téma eutanazie zaměří babičky svou pozornost také na podezřelou rekonstrukci domova důchodců. Uvědomí si přitom, že v dnešním světě má už jen málokdo čistý trestní rejstřík…

číst více
89 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 328
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 21.03.2016
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,557 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 2
Řady Babičky
Původní název Ehtoolehdon Pakolaiset
Původní jazyk finština
Překladatel Vladimír Piskoř
EAN 9788075053381
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

autor knihy

Minna Lindgrenová Minna Lindgrenová

Minna Lindgrenová


Minna-Liisa Gabriela Lindgrenová je finská autorka a novinářka, kterou proslavila zejména její humorná detektivní série odehrávající se v domově důchodců Podzimní háj. První dva díly se dostaly do finského žebříčku bestsellerů. Práva k vydání byla prodána do několika světových jazyků včetně angličtiny.

zobrazit profil autora