Babičky: Mrtvý kuchař


Minna Lindgrenová

První díl ďábelsky zábavné a napínavé detektivní trilogie z prostředí domova důchodců

První díl ďábelsky zábavné a napínavé detektivní trilogie z prostředí domova důchodců

Neumíte si představit, že by mohlo v domově důchodců dojít k něčemu nezákonnému - ať už k podezřelému úmrtí, krádeži nebo obchodu s léky? Jeho devadesátileté obyvatelky Siiri, Irma a Anna-Liisa ano!

Životy obyvatel soukromého domova důchodců Podzimní háj jsou většinou vyplněny nekonečně dlouho ubíhajícím časem tráveným pitím červeného vína, jízdami tramvají a pohřby. Vyšetřování náhlého úmrtí místního kuchaře však dokazuje, že je na světě i zajímavější zábava než hraní karet, umělecké a řemeslné lekce, tělocvik nebo večery s harmonikou (těch se ostatně obyvatelé domu zúčastňují jen ze soucitu se zaměstnanci).

První díl detektivní trilogie, která vychází pod názvem Babičky, je ďábelsky zábavný a napínavý příběh o stáří, přátelství a životě v relativně normálním domově důchodců. Tady vás může potkat jen jedna věc horší než smrt – být zavřený na oddělení demence. Ani ten nejbystřejší senior však nemůže rozluštit všechna tajemství tohoto místa. Naštěstí několik mladých lidí, včetně členů motorkářského gangu, nabídne svou pomoc…

Minna-Liisa Gabriela Lindgrenová (1963, Helsinky) je finská autorka a novinářka, kterou proslavila zejména její humorná detektivní série odehrávající se v domově důchodců Podzimní háj.

První dva dosud vydané díly této trilogie se dostaly do finského žebříčku bestsellerů. Práva k vydání

byla prodána do osmi světových jazyku včetně angličtiny. Pod názvem Babičky ji vydává v češtině

nakladatelství XYZ.

číst více
89 Kč doporučená cena
Nedostupné

detailní informace

Počet stran 304
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 14.09.2015
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,493 kg
Jazyk čeština
Číslo dílu 1
Řady Babičky
Původní název Kuolema Ehtoolehdossa
Původní jazyk finština
Překladatel Vladimír Piskoř
EAN 9788075051684
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

autor knihy

Minna Lindgrenová Minna Lindgrenová

Minna Lindgrenová


Minna-Liisa Gabriela Lindgrenová je finská autorka a novinářka, kterou proslavila zejména její humorná detektivní série odehrávající se v domově důchodců Podzimní háj. První dva díly se dostaly do finského žebříčku bestsellerů. Práva k vydání byla prodána do několika světových jazyků včetně angličtiny.

zobrazit profil autora