Saturnin při chuti


Miroslav Macek, Zdeněk Jirotka

Sluha zámeckým pánem? Se Saturninem je možné všechno!

Aby mohl žít životem, který bude zároveň zábavou, stal se Saturnin, jak víte, sluhou u poněkud nesmělého mladého muže, obklopeného dědečkem, tetou Kateřinou s manželem Františkem, bratrancem Miloušem a jeho přítelkyní Malvínou, rodinným přítelem doktorem Vlachem a jeho ženou Zorkou, dcerou továrníka Kadláčka, and last but not least slečnou Barborou Terebovou, z níž se v toku času stala paní Barbora, neboť nesmělý mladý muž se nakonec jeho drobným přičiněním přece jen osmělil a požádal tu půvabnou slečnu o ruku.

Zažil s nimi nemalá dobrodružství, v nichž hrál vesměs roli hybatele událostí, takže se rozhodně nenudil. Zvláště, když záhy zakoupil starý zámeček v Libni a Amelia psy.

číst více
399 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 05.10.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,404 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Zdeňka Krejčová
Číslo dílu 4
Řady Saturnin
EAN 9788076834064
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

video

autor knihy

Miroslav Macek Miroslav Macek

Miroslav Macek


Již více než tři čtvrtě století oblažuje i popuzuje svou přítomností tento svět, a ačkoliv se o něm nedá říct, že překrásně bruslí, má spoustu jiných zálib a koníčků. Povoláním sice stomatolog a krátkou dobu též politik je dnes hlavně zahradníkem na plný úvazek, sbírá vše, čeho jsou více než tři kusy, miluje les, běh luhy a háji, dobré jídlo a víno, poezii, černé kočky a svoji podezřele mladou ženu. Také pořád něco píše a překládá a se setrvalým úsměvem na rtech poklidně čeká na zubatou…

zobrazit profil autora