Láska za ostnatým drátem


Hana Raduličová

Skutečný příběh židovské dívky a osvětimského dozorce

Šťastné milostné příběhy, v nichž spolu zamilovaní nezůstali, jsou vzácné. Ještě vzácnější jsou válečné milostné příběhy se šťastným koncem, v nichž zamilovaní stáli každý na jiné z nepřátelských stran. A zcela výjimečné jsou milostné vztahy mezi příslušníky židovského národa a stoupenci nacismu během druhé světové války. Příběh Židovky Heleny a dozorce Franze Wunsche je víc než to všechno.

číst více
349 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 240
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 10.03.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,409 kg
Jazyk čeština
Původní název Ljubav u Kanadi
Původní jazyk Chorvatština
Překladatel Dušan Karpatský
EAN 9788076830202
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

recenze

goodreads.com - Láska za ostnatým drátem


Nejspíš bych na tuhle knížku nenarazila, nebýt článku na Refresheru. Zaujal mě příběh, který měli hezky zpracovaný a hned poté jsem i zjistila, že je kniha. Chvilku si na ni počkala v knihovně a pak bum, bylo to! Myslím, že k příběhu snad ani není co říct. Už jen to, co vše kniha popisuje, je jen hrstka všeho, jaké to bylo.

klubknihomolu.cz - Láska v pekle


....Knihu jsem přečetla jedním dechem. Srozumitelně se v ní dočtete o hrůzných zážitcích z koncentračního tábora, které nejsou pro citlivé povahy. Samotný „děj“ je napínavý a pochopitelně smutný...

autor knihy

Hana Raduličová Hana Raduličová

Hana Raduličová


Hana Radulićová se narodila roku 1969 v chorvatském Zadaru, kde žije dodnes. Píše od svých středoškolských let a jejím zvláštním zájmem, soukromě i profesionálně, je období druhé světové války a holocaustu. V Chorvatsku v roce 2010 vyšel její román Láska v Kanadě podle skutečného příběhu z Osvětimi. V České republice kniha vyšla v roce 2012 pod názvem Láska za ostnatým drátem. V rodném městě vystudovala Hana Radulićová chorvatský jazyk a literaturu na filozofické fakultě. Od roku 1995 je zaměstnaná v deníku Zadarski list jako novinářka, v současnosti je jeho šéfredaktorkou. Jelikož je její maminka Češka, narozená v Humpolci, Hana Českou republiku navštěvuje pravidelně od prvních let svého života a považuje ji za svou druhou vlast.

zobrazit profil autora