Láska za ostnatým drátem


Hana Raduličová

Skutečný příběh židovské dívky a osvětimského dozorce

Šťastné milostné příběhy, v nichž spolu zamilovaní nezůstali, jsou vzácné. Ještě vzácnější jsou válečné milostné příběhy se šťastným koncem, v nichž zamilovaní stáli každý na jiné z nepřátelských stran. A zcela výjimečné jsou milostné vztahy mezi příslušníky židovského národa a stoupenci nacismu během druhé světové války. Příběh Židovky Heleny a dozorce Franze Wunsche je víc než to všechno.
číst více
349 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 240
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 10.03.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,409 kg
Jazyk čeština
Překladatel Dušan Karpatský
EAN 9788076830202
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

recenze

goodreads.com - Láska za ostnatým drátem


Nejspíš bych na tuhle knížku nenarazila, nebýt článku na Refresheru. Zaujal mě příběh, který měli hezky zpracovaný a hned poté jsem i zjistila, že je kniha. Chvilku si na ni počkala v knihovně a pak bum, bylo to! Myslím, že k příběhu snad ani není co říct. Už jen to, co vše kniha popisuje, je jen hrstka všeho, jaké to bylo.

klubknihomolu.cz - Láska v pekle


....Knihu jsem přečetla jedním dechem. Srozumitelně se v ní dočtete o hrůzných zážitcích z koncentračního tábora, které nejsou pro citlivé povahy. Samotný „děj“ je napínavý a pochopitelně smutný...

autor knihy

Hana Raduličová Hana Raduličová

Hana Raduličová


Hana Radulićová se narodila roku 1969 v chorvatském Zadaru, kde žije dodnes. Píše od svých středoškolských let a jejím zvláštním zájmem, soukromě i profesionálně, je období druhé světové války a holocaustu. V Chorvatsku v roce 2010 vyšel její román Láska v Kanadě podle skutečného příběhu z Osvětimi. V České republice kniha vyšla v roce 2012 pod názvem Láska za ostnatým drátem. V rodném městě vystudovala Hana Radulićová chorvatský jazyk a literaturu na filozofické fakultě. Od roku 1995 je zaměstnaná v deníku Zadarski list jako novinářka, v současnosti je jeho šéfredaktorkou. Jelikož je její maminka Češka, narozená v Humpolci, Hana Českou republiku navštěvuje pravidelně od prvních let svého života a považuje ji za svou druhou vlast.

zobrazit profil autora