Koruna: pravdy a nepravdy


Kolektiv

Kultovní seriál "The Crown" - realita a fikce

Netflix investoval do jedné sezóny "The Crown" 140 milionů eur, což je nejdražší investice v historii, která předčila i seriál Hra o trůny. Výsledkem toho je jeden z nejsledovanějších seriálů, jehož poslední řada přitáhla dokonce více diváků než samotná událost, kterou tato série zobrazuje. Čtvrtou sérii Koruny si pustilo přes 29 milionů diváků, tedy o 600 000 více, než sledovalo svatbu prince Charlese a princezny Diany.

Objevila se ovšem také spousta kritik týkajících se právě věrohodnosti tohoto díla.

Kniha Koruna - pravdy a nepravdy pomáhá fanouškům seriálu rozeznat fikci od reality. A dělá to nesmírně poutavým způsobem, kdy věnuje každou kapitolu jedné sérii, v níž rozebírá jednotlivé epizody a jejich nejzásadnější momenty. Vše v krásném grafickém provedení, proloženo spoustou dobových fotografií, které autoři často porovnávají se snímky ze seriálu.

Život královny Alžběty II. a její rodiny v podání populárního seriálu společnosti Netflix přitahuje miliony fanoušků po celém světě a s každým dalším dílem se jejich řady rozrůstají. Kolik z kultovního seriálu "The Crown" je ovšem historická realita a kolik čistá fikce? Koruna se pro nejoblíbenější streamovací stanici stala skutečným kasovním trhákem - je však také neoddiskutovatelně hodnověrným historickým dílem?

Autoři se rozhodli pustit do podrobného pátrání a konfrontovali seriál - epizodu po epizodě - s reálnými psanými, nafotografovanými a natočenými historickými archivy. Výsledek najdete v této knize!

číst více
499 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 07.04.2022
Formát 190x250 mm
Hmotnost 0,859 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Kolektiv
Původní název The Crown le vrai du faux
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
EAN 9788076830899
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem