Dítě z trosek

Napínavý román z poválečného Německa od oceňované autorky krimi románů

Mechtild Borrmann

Napínavý román z poválečného Německa od oceňované autorky krimi románů

Zimní Hamburk na přelomu let 1946 a 1947. Čtrnáctiletý Hanno Dietz s matkou a mladší sestrou si přivydělávají sběrem kovového šrotu v rozvalinách města. Když v jednom rozbořeném domě narazí na mrtvou ženu a venku objeví zamlklého zbloudilého chlapce, jejich život se obrátí vzhůru nohama. Celá záhada prorůstá až do 90. let, kdy se Anna Meerbaumová rozhodne rozřešit tajemnou minulost své rodiny – a přitom narazí na dosud nevyřešený zločin.

číst více
399 Kč doporučená cena
v prodeji

detailní informace

Počet stran 208
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 21.04.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,382 kg
Jazyk čeština
Původní název Trümmerkind
Původní jazyk němčina
Překladatel Ema Stašová
EAN 9788076830905
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

recenze

Databazeknih.cz - Poválečný román o hledání nových cest


...Jako komplet je kniha Dítě z trosek až překvapivě propracovaný román na to, že počet stran se jen lehce dotýká dvou set stran. Nechybějí mu silné emoce, napínavé části či realisticky působící popisy poválečné situace....

autor knihy

Mechtild Borrmann Mechtild Borrmann

Mechtild Borrmann


Mechtild Borrmannová (nar. 1960) strávila dětství a mládí v Dolním Porýní. Než se začala věnovat psaní detektivních románů, působila třeba jako učitelka tance a dramatické výchovy či barmanka. Její román Wer das Schweigen bricht (Kdo prolomí ticho) se stal bestsellerem, získal Německou cenu krimi a opakovaně figuroval v žebříčku Nejlepší krimi měsíce vyhlašovaném časopisem Die Zeit. Za titul Geiger (Houslista) byla Borrmannová jako vůbec první německá autorka oceněna renomovanou francouzskou čtenářskou cenou „Grand Prix des Lectrices“, kterou vyhlašuje časopis Elle. V roce 2015 byl její román Die andere Hälfte der Hoffnung (Druhá polovina naděje) nominován na žánrovou Cenu Friedricha Glausera zaměřenou na detektivní prózu. Mechtild Borrmannová se živí jako spisovatelka a žije v Bielefeldu.

zobrazit profil autora