Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Zemžel Muhammad Ali - legendární boxer!

Zemžel Muhammad Ali - legendární boxer!

04. 06. 2016

Jeden z největších boxerů všech dob Muhammad Ali zemřel v pátek večer v nemocnici v americkém Phoenixu. Informovala o tom televize NBC News s odvoláním na mluvčího rodiny. Čtyřiasedmdesátiletý olympijský vítěz byl hospitalizován tento týden kvůli dýchacím potížím.

Muhammad Ali, u něhož lékaři začátkem 80. let diagnostikovali Parkinsonovu chorobu, měl v posledních letech i další zdravotní problémy... Jeho životní příběh a legendární sportovní kariéru jsme vám představili na jaře v poutavé biografii  autora Davida Remnicka.

Vzestupy a pády jednoho z největších sportovců světa líčí nositel Pulitzerovy ceny za román Lenin’s Tomb (Leninova hrobka) s nesmírným osobním zaujetím. Dokázal se vcítit jak do něj, tak do jeho soupeřů i vlezlých novinářů. S lehkostí nám předložil plastický obraz sportovce, ale i doby, ve které žil. Jeho kontroverzní život, temperament a neustálý neklid, který ho popoháněl dál.

Zprávy z redakce

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

Miky Škoda, autor knihy Můžeš (po)dělat cokoliv, v 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a... [více]

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

V 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a postupně projel přes 40 zemí, většinu několikrát.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím