Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Vzpomínáme na Václava Šorela

Vzpomínáme na Václava Šorela

18. 09. 2020

V sobotu zemřel Václav Šorel, na jehož vystřihovánkách v časopisu ABC vyrostly děti několika generací. Vymyslel je v 80. letech, kdy pracoval jako konstruktér letecké společnosti Avia. V populárně vědeckém magazínu působil až do svého důchodu. Kromě papírových modelů byl i autorem mnoha komiksů. Mezi jeho nejslavnější díla patří Galaxia, Vzpoura mozků či Operace Jericho. Půvabné jsou i jeho beletristické přepisy těchto kultovních komiksů, které oslovují i čtenáře současné generace.

 

Není asi mnoho profesí kde se můžete setkat s legendou či idolem vašeho mládí. Nakladatelská profese tento dar má. Dodnes mám archivované výtisky s komiksy Václava Šorela a jejich ducha v sobě. Když jsem  takřka po  třiceti letech měl možnost se s Václavem setkat, spolupracovat a rozvíjet něco co symbolizovalo moje dospívání, bylo to až dojemné. Václav – ten nesmírně noblesní muž – měl dar vřelosti a lidství. Těch více než deset let naší spolupráce bylo obohacující a sváteční. Myslím, že po čase vzniklo přátelství, tedy alespoň já jsem to tak cítil. Václav v sobě měl neustále tu energii kluka a věkový rozdíl nehrál žádnou roli.. Každý další projekt pro něj nebyl jen prací, ale i zdrojem radosti a touhy předat svým čtenářům něco ze své bohaté fantazie.

 

Je jisté, že jeho odchod bude nějakou dobu bolet, ale každý život někdy končí a je důležité aby byl naplněn a zůstalo po nás něco co přežije. A to se v případě Václava Šorela naplnilo mírou vrchovatou.

 

Petr Tychtl, programový ředitel XYZ

Zprávy z redakce

11. 10. 2020

Píše se o našich autorech

Chcete se dozvědět více o vašich oblíbených knihách z nakladatelství XYZ? Naši autoři... [více]

18. 09. 2020

Vzpomínáme na Václava Šorela

V sobotu zemřel Václav Šorel, na jehož vystřihovánkách v časopisu ABC vyrostly děti několika... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím