Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Všechno nejlepší, E L James!

Všechno nejlepší, E L James!

07. 03. 2016

Padesát odstínů a Grey jsou jedny z nejvíce prodávaných knih na světě. Vzbuzují zájem a kontroverzi, chtíč a vášeň! Dnes slaví 53 narozeniny jejich autorka, jedna z nejvlivnějších žen světa, spisovatelka E L James.

Pod pseudonymem E L James  vystupuje Erika Mitchell, která se narodila v Londýně se 7. března 1963. Dívka s bohatou představivostí, kterou vždy lákalo psaní, ale nevěřila, že by někdy mohla dosáhnout úspěchu, a že by někoho zajímalo, co chce říct. Po vysoké škole, kde vystudovala historii, nastoupila do televizního průmyslu jako producentka. Seznámila se s Nialem Leonardem, kterého si později vzala za manžela a s nímž je přes 28 let a mají spolu dva syny.

E L má ráda obyčejné levné bílé víno, řídí mini a doma má obývací pokoj s neladícími křesly. Ideální dovolenou si představuje na pláži, kde bude jen ležet s koktejlem v ruce. Při pomyšlení, že její knihy čtou muži se červená. Nedokáže si ani představit, že by je snad dostali do ruky její synové. Takhle si rozhodně nikdo nepředstavoval, že vypadá autorka knih , které jsou plné sexu, tajemna , bohatství, rychlých aut, elegance...

Romance mezi Christianem a Anastasií vzbuzuje zájem a pro mnohé se stala podnětem ke změně vztahu. Chtějí zakusit to, co hrdinové a prožít spalující lásku, která pohlcuje. Na kolik je ta jejich založena na skutečnosti? To se asi čtenáři nikdy nedozví. O svém soukromí mluvit spisovatelka mluvit nechce. Na dotazy, zda je její život pro její knihy inspirací se červená a odpovídá mlhavě. Červenou místnost doma sice nemá, ale i ona v rámci příprav ale prý musela vyzkoušet nové věci a oživila tak své manželství.

Nial všechny její knihy četl a dával jí k nim připomínky. Přestože oficiálně E L James říká, že napsala knihu Grey, která je psána z pohledu Christina, protože si jej vyžádaly fanynky Padesáti odstínů. Je možné, že dostala tolik připomínek od manžela, že i on byl tím důvodem. Přece jenom svět žen a mužů se natolik liší, že spoustu věcí bylo nutné dovysvětlit a osvětlit. Pokud se i vy chcete dostat do hlavy  mužů, neváhejte a kupte si Greye .

Zprávy z redakce

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

Miky Škoda, autor knihy Můžeš (po)dělat cokoliv, v 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a... [více]

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

V 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a postupně projel přes 40 zemí, většinu několikrát.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím