Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Svezte se na nové krimi vlně z Francie!

Svezte se na nové krimi vlně z Francie!

19. 10. 2016

Po skvělém přijetí thrillerů francouzského autora Bernarda Miniera (MrázKruh aTma) se čeští čtenáři mohou těšit na dalšího ze skvělých francouzských autorů tohoto žánru! Nakladatelství XYZ totiž právě vydalo první díl nové krimi série pocházející ze země galského kohouta. Thrillerem Syndrom E se představuje spisovatel Franck Thilliez, který se ve Francii řadí mezi tři nejčtenější autory detektivek a thrillerů.

Franck Thilliez je jedním z nejúspěšnějších francouzských autorů současnosti. Na kontě má již 18 románů, které byly přeloženy do více než 30 jazyků. Syndrom E je prvním dílem z plánované pentalogie s poručicí Henebellovou a komisařem Sharkem. Ústředním tématem prvního dílu je podprahové vnímání a možnosti jeho využití, ale i zneužití. Na čtenáře čeká atraktivní prostředí výzkumných laboratoří neuromarketingu v poklidné Belgii, krutá zima a temná minulost sociálního systému Kanady i pekelné horko chudých oblastí Egypta.

Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. Poručici Henebelleové z Lille zavolá uprostřed noci jeden z jejích přátel a prosí ji o pomoc. Po zhlédnutí anonymního krátkého filmu z padesátých let oslepl. V jiné části Francie komisař Sharko z Nanterre vyšetřuje pětinásobnou vraždu. Sadistický vrah obětem uřezal ruce, vyloupl oči a ukradl mozky. Oba případy spojuje záhadný "syndrom E". Připravte se na děsivé psychologické mystérium a šokující zápletku.

Nadšenými reakcemi nešetří recenzenti ani čtenáři:
„Bravurní příběh, který většina čtenářů spolkne na posezení." (Publishers Weekly)

„Brilantně napsaný, inteligentní a zajímavý thriller plný pulzující obrazů a komplexních postav připomínajících film noir. Hlavní hrdinové i ostatní postavy jsou skvěle vykreslené a tak skutečné!" (z recenze na portále Goodreads.com)

„Syndrom E je fascinující čtení, které vám přiblíží zajímavá fakta z historie forenzní vědy a různá exotická místa. Věnuje se tématice kontroly mysli a genocidě. Pár zabijáků, kteří se nezastaví před ničím, jsou jen špičkou ledovce..." (z recenze na portále Goodreads.com)

Zprávy z redakce

10. 03. 2021

Předpověděl spisovatel Franck Thilliez budoucnost?

Když v roce 2015 francouzský autor Franck Thilliez vydal ve své rodné zemi knihu Pandemie, mnoho... [více]

04. 11. 2020

6 otázek pro Alexandru Schneider Hrouzkovou…

Známá psycholožka a psychoterapeutka právě vydává v NAKLADATELSTVÍ XYZ svou třetí knihu,... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím