Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů, pokračuje!

Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů, pokračuje!

20. 11. 2017

Nevypočitatelný sluha Saturnin je zpět! A s ním i další oblíbení hrdinové...

Také jste si zamilovali nejen kultovního sluhu Satrunina, ale i laskavého dědečka, krásnou slečnu Barboru, nesnesitelnou tetu Kateřinu a její poučná přísloví, rozmazleného Milouše i filozofujícího doktora Vlacha? V tom případě vám v knihovně nesmí chybět pokračování jedné z českých nejpopulárnějších knih 20. a 21. století!

Saturnin se vrací! Jaká překvapení si pro všechny připravil tentokrát? A co na to podnikavý strýc František, nový manžel tety Kateřiny? Zažijte další nepředvídatelné léto u dědečka!

Nové Saturninovy příhody plné humoru si můžete vychutnat i v podobě audioknihy, kterou namluvil Miroslav Vladyka. 

"Nápad a ambici oživit Saturnina už mělo spoustu autorů či nakladatelů. Ale nikdy jsem o tom vážně neuvažoval. Jednalo se vždy o nedokonalé plagiáty. Až pohled nakladatelství XYZ a autora pana Miroslava Macka mě přesvědčil, že pokud pokračovat, tak právě takto. Jsem přesvědčen, že novým Saturninem by byl navýsost potěšen i tatínek." (Zdeněk Antonín Jirotka)

Román Saturnin se vrací napsal ve stylu Zdeňka Jirotky Miroslav Macek. A dal si záležet:

"Mackovi se podařilo zachovat Jirotkův styl, dokazují to i pasáže, v nichž Jirotku přímo cituje a čtenář si pouze díky paměti uvědomí, že čte věty jiného autora. Mackovo vyprávění je rovněž klidné, často laskavé, ale stejně často ironické, a pokud se na některých místech rovnou nerozesmějete nahlas, rozhodně se vám každou chvíli pozvednou v úsměvu koutky úst." (idnes.cz, 4.11. 2017)

Zprávy z redakce

19. 11. 2019

První - statečné - jedinečné

Vyzpovídali jsme autorky knihy První - statečné - jedinečné Janu Renner a Silvii Vondřejcovou. Co... [více]

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

V 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a postupně projel přes 40 zemí, většinu několikrát.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím