Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Průvodce životem youtubera Taryho i fenomenální disciplínou parkour

Průvodce životem youtubera Taryho i fenomenální disciplínou parkour

04. 03. 2018

Měli jste až doteď dojem, že parkúr je jezdecká disciplína pro jezdce a jejich koně? Tak to jste měli správný dojem... Jenže on existuje ještě parkour! Tedy umění pohybu či přemístění, disciplína francouzského původu, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B (a také umět se dostat zpět) bezpečně, plynule a účinně (efektivně) za použití vlastního těla.

Parkour pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí – od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi – a může být provozován jak ve městě, tak na venkově. Parkour se zaměřuje na trénink účinných pohybů a rozvoj těla a mysli, aby se člověk ve všech situacích uměl pohybovat klidně a sebejistě. 

Umění parkouru propadl také Tary, mladík, který od raného dětství obdivoval akční filmy. Od roku 2011 patří do akrobatické skupiny Urban Sense. Tým vznikl hlavně kvůli prezentaci parkouru veřejnosti a Tary se spolu s ním účastnil soutěže Česko Slovensko Má Talent 2012.

Ve stejném roce také Tary odstartoval svůj YouTube kanál s různými zábavnými či poučnými videi, ​jejichž prostřednictvím motivuje mladé lidi k pohybu a díky kterým seznámil s parkourem celou Českou republiku a Slovensko. Průvodce životem youtubera Taryho i fenomenální disciplínou parkour teď vychází v knižní podobě.   Kromě spousty zábavných historek najdete v knize také návody, jak správně začít s tréninkem parkouru.

Nenechte si ujít Taryho naživo!

7. března v Paláci knih Neoluxor v Praze

13. března v knihkupectví Knihy Dobrovský v Brně

15. března v knihkupectví Knihy Dobrovský v Hradci Králové

20. března v knihkupectví Knihy Dobrovský v Plzni

21. března v Knihkupectví a antikvariátu Fryč v Liberci

22. března v knihkupectví Knihy Dobrovský v Českých Budějovicích

27. března v knihkupectví Knihy Dobrovský v Ústí nad Labem

28. března v knihkupectví Knihy Dobrovský v Ostravě

Zprávy z redakce

19. 11. 2019

První - statečné - jedinečné

Vyzpovídali jsme autorky knihy První - statečné - jedinečné Janu Renner a Silvii Vondřejcovou. Co... [více]

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

V 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a postupně projel přes 40 zemí, většinu několikrát.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím