Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Přijďte na Svět knihy!

Přijďte na Svět knihy!

10. 05. 2017

Srdečně vás zveme na největší český knižní veletrh Svět knihy.

Až se budete toulat uličkami pražského výstaviště v Holešovicích, které na čtyři dny zaplní stánky knižních nakladatelů, zastavte se v červenobílém stánku Albatrosu. Od čtvrtka 11. 5. do neděle 14. 5. tu rozhodně nebude nuda.

Ve čtvrtek dopoledne (9.30-10.30) se setkáte s autorkou Danielou Krolupperovou a ilustrátorkou Lucií Dvořákovou, které pro vás vytvořily knihy o Bubáčkovi. A protože je Bubáček pěkně upovídané strašidlo, můžete si ho i poslechnout na CD. Audioknihu 3x Bubáček namluvila Ilona Csáková, s níž se na veletrhu uvidíte také.

Možná jste už četli novinku Daniely Krolupperové Policejní křeček a zámecký zloděj. Právě tu budeme s ilustrátorkou Evou Sýkorovou-Pekárkovou křtít.

 

Až si necháte knížky podepsat, rychle utíkejte do literárního sálu, kde vás Ďasík a Ďáblík zvou na výpravu do dávné Prahy. Postavičky vymyslela Ivona Březinová a nakreslila Barbora Kyšková. Společně s autorkami budete moci knihu pokřtít.

Dům doktora Fišera, který je obehnaný plotem a kam nikdo nesmí, se otevře v pátek v 10.00 v sále Rosteme s knihou. Napínavý příběh představí autorka Petra Braunová.

 

 V pátek se v 10.30 přijďte podívat na stánek Albatrosu, jak dopadne Projekt pes (ten můj). Lucie Hlavinková napsala knížku o velkém přání snad každého dítěte - mít psa. Knížka už je na světě a na Světě knihy ji pokřtíme. A možná nebude chybět ani nejlepší přítel člověka!

Nikam neodcházejte, na našem stánku program pokračuje. Od 11.00 vám Eva Chupíková představí svou novou knihu Slohovník aneb Praha má styl. Vydáte se na fascinující pouť Prahou po stopách hlavních architektonických slohů!

Tajemství lvího kouzla odhalíte ve 12.15 s autorkou Martinou Drijverovou a ilustrátorem Vojtěchem Otčenáškem. Společně vytvořili napínavou knihu o životě lékaře a cestovatele Emila Holuba, kterého měli v úctě nejen Češi, ale i afričtí domorodci.

Se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou se setkáte na stánku Albatrosu ve 13.00. O čem jiném by vám mohla povídat než o dobrodružstvích malé Aničky. V desátém pokračování se Anička vydala do zahrady.

 

Justýnku a asistenčního jednorožce poznáte ve 14.00. Justýnce, hlavní hrdince, ani autorce Kateřině Maďárkové Andrlové rozhodně nechybí fantazie. Přesvědčí vás o tom při křtu této knížky.

V sobotu můžete slavit dvacáté výročí Harryho Pottera. V červnu totiž uplyne 20 let od chvíle, kdy se na pultech britských knihkupectví objevil Kámen mudrců. Přijďte si s námi zahrát před Průmyslový palác famfrpál! https://www.facebook.com/events/1475536029185878/

Přejeme vám příjemnou zábavu na Světě knihy!

Zprávy z redakce

03. 01. 2019

Krásný nový rok 2019

Drazí čtenáři, děkujeme za vaši přízeň v roce 2018 a doufáme, že i v roce 2019 budete... [více]

03. 01. 2019

Krásný nový rok 2019

Drazí čtenáři, děkujeme za vaši přízeň v roce 2018 a doufáme, že i v roce 2019 budete... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím