Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Přijďte na Svět Knihy!

Přijďte na Svět Knihy!

02. 05. 2018

Od 10. do 13. května bude Praha žít jen a jen knihami. Na pražském Výstavišti totiž proběhne 24. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy. Čtyřdenní ráj pro knihomoly se bude tentokrát točit kolem dvou hlavních témat – komiksu a převratného 20. století.

Svět knihy Praha, který v loňském roce navštívilo více než 40 000 lidí, se bude ve své programové části věnovat komiksu v nejrůznějších podobách od mainstreamu až po jeho artové formy. Na programu je také řada diskuzí, během kterých autoři přiblíží převratné 20. století, druhé hlavní téma akce. Čestným hostem nadcházejícího ročníku je stát Izrael.

Čeká vás bohatý program, včetně debat, autogramiád (nejen) s našimi autory i výhodné knižní nákupy v našem veletržním knihkupectví, kde nabídneme 20% slevu. 

Speciálně vás zveme zejména na tyto body programu:

Pátek 11. 5.

14:00 - 15:00

P208 – Pravé křídlo

Úspěšný youtuber Tary představí nejen svou knížku "Tary: příběh parkouristy", ale prozradí také spoustu tipů a triků, jak začít s tréninkem parkouru. Těšit se můžete i na malou ukázku tohoto fenoménu současnosti.

Sobota 12. 5.

16:30 - 17:30

P208 – Pravé křídlo

Miroslav Macek – Saturnin se vrací  a 3x na horké stopě 

Proč se rozhodl napsat pokračování legendárního "Saturnina"? Kterou postavu z Jirotkova slavného románu má nejraději? Jaké knihy chystá? Na to i mnohem více se můžete zeptat spisovatele, lékaře a bonvivána Miroslava Macka.

Neděle 13. 5.

10:00 - 11:00

P208 – Pravé křídlo

Miloš Čermák a Luděk Staněk – Přišel Bůh do kavárny v Karlíně… 

Teenageři, lidé posedlí kávou a zeleninou. Ženy na seznamkách, muži po čtyřicítce. Před Milošem Čermákem a Luďkem Staňkem není v bezpečí nikdo. Dvojice známých novinářů a komiků vám ukáže, že i takové věci jako nákup ošklivé mrkve a pití alpy můžou být velmi zábavné – pokud se přihodí někomu jinému než vám.

Těšíme se vás!

Více o programu nebo vstupenkách najdete na sk2018.svetknihy.cz  

Zprávy z redakce

10. 03. 2021

Předpověděl spisovatel Franck Thilliez budoucnost?

Když v roce 2015 francouzský autor Franck Thilliez vydal ve své rodné zemi knihu Pandemie, mnoho... [více]

04. 11. 2020

6 otázek pro Alexandru Schneider Hrouzkovou…

Známá psycholožka a psychoterapeutka právě vydává v NAKLADATELSTVÍ XYZ svou třetí knihu,... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím