Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Minier přichází po Mrazu, Kruhu a Tmě se Zkurveným příběhem!

Minier přichází po Mrazu, Kruhu a Tmě se Zkurveným příběhem!

01. 03. 2017

Po bestsellerové sérii thrillerů s kriminalistou Martinem Servazem, na níž nadšenými ohlasy a recenzemi nešetřili čtenáři ani média, vydáváme další knihu Bernarda Miniera. Francouzský spisovatel, který v roce 2015 navštívil Prahu, se řadí k nejúspěšnějším evropským autorům současnosti. Po románech MrázKruh a Tma přichází s thrillerem Zkurvenej příběh. Kniha získala ocenění Cognac za nejlepší francouzský román roku 2016 a vychází opět v brilantním překladu Jiřího Žáka.

Edward Snowden řekl, že "děti narozené dnes nebudou vědět, co znamenají slova soukromý život". Julian Assange a Jérémie Zimmermann říkali vlastně totéž. Zkurvenej příběh je román o hrozbách, které se vážou na náš soukromý život, politické a osobní svobody, způsobené rozvojem sledovacích zařízeních a dalších technologií, které jsou čím dál tím víc monstrózní, děsivé a rušivé. Jen si představte, že se jednoho dne dostanou do nesprávných rukou. I když to se možná již děje...," říká Bernard Minier.

Autor nás v románu Zkurvenej příběh zavede na Glass Island, kde žije teprve šestnáctiletý Henry. Ten se po vraždě jeho přítelkyně dostane do centra pozornosti všech obyvatel, kteří na ostrově žijí. Je právě on pachatelem? Minier se vrhá do světa, který je nebezpečnější, než jsme tušili, a kde soukromí je jen iluze.

Románem Zkurvenej příběh potvrzuje Minier své členství v exkluzivním klubu velkých autorů detektivek a thrillerů. Tento příběh se však předchozím knihám vymyká. Nevystupuje v něm kriminalista Servaz a děj se z francouzských Pyrenejí přenesl na ostrovy poblíž amerického Seattlu. Přesto ani v tomto thrilleru nechybí to, čím si Minier získal čtenáře a co tak dokonale umí do svých příběhů zakomponovat: mrazivá atmosféra, promyšlená zápletka a zběsilé tempo. 

„Je tady však ještě něco navíc. Mrazivý strach, který nás čtenáře od počátku zaplavuje jako ledové vody Tichého oceánu. Zkurvenej příběh je skvělý thriller se skvělou zápletkou a nečekaným rozuzlením. Kniha, která vás strhne jako mořský příliv a vyvrhne vás uprostřed hrůzy," nešetří chválou překladatel Jiří Žák.

Zprávy z redakce

14. 02. 2020

Bernard Minier vydává novou knihu

Francouzský spisovatel Bernard Minier přichází po roce s další očekávanou novinkou. [více]

19. 11. 2019

První - statečné - jedinečné

Vyzpovídali jsme autorky knihy První - statečné - jedinečné Janu Renner a Silvii Vondřejcovou. Co... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím