Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství opět na jevišti

Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství opět na jevišti

25. 11. 2016

Inscenaci podle knihy Axela Hellstenia uvede divadelní společnost Pantheon production 1. 12. 2016 v Divadle Palace.

Přečtete si někdy knihu a říkáte si, že byste ji chtěli vidět i jako film? Nebo jako divadelní hru? Představa někoho jiného a vytvoření jeho světa pro příběh, který vás nadchl, někdy zklame. Říkáme si, že postava měla jinou barvu vlasů, že dům, kde žije má být dvoupatrový s oprýskanými zdmi, a ne luxusní byt v centru města... Někdy zkrátka je ztvárnění zklamáním! To ale není případem knihy Elling: Pokrevní bratři a hry podle ní vytvořené - Chvála bláznovství. Tato divadelní adaptace si získává fanoušky po celém světě a dočkala se několika zpracování od různých divadelních společností.

Nyní se podařilo společnosti Pantheon production získat práva na uvedení inscenace Elling a Kjell Bjarne (Axel Hellstenius), která je inspirovaná knihou Ingvara Ambjørnsena Pokrevní bratři a českým divákům je známá pod názvem Chvála bláznovství.

Dovolujeme si vás pozvat na na premiéru této hry, která bude zároveň spojená se křtem knihy. Premiéra se uskuteční 1. prosince 2016 od 19,00 v Divadle Palace. Budeme se na vás moc těšit!

Více informací na pozvánce k této akci: 

Kde jsou vlastně hranice normálnosti? Motivem příběhu je právě tato otázka a celkově řešení otázky nenormálnosti v normálním světě - dva přátelé Elling a Kjell Bjarna spolu sdíleli pokoj v ústavu pro duševně nemocné, a teď společně stojí před velkou výzvou začít společný život mimo stěny léčebny. Prohlubuje se tím tak jejich přátelství a stávají se pokrevními bratry!

Citlivý Elling a hromotluk Kjell Bjarne jsou zkrátka jiní. Žijí ve světě, kterému nerozumějí a který nerozumí jim, ale neřeší to. Jejich pohled na každodenní situace překvapí, pobaví, ale taky donutí k zamyšlení, že věci mohou být jinak.

Divák se stává svědkem jejich střetávání se s každodenní realitou, která je pro oba přátele komplikovaná a přináší řadu velmi humorných situací, zároveň však, pod odlehčeným tónem, dobře rozumí osamocenosti hrdinů, jejich strachu z lidí i touze po lásce a přátelství.

Elling a Kjell stojí na prahu nového "opravdového" života...

<o:p></o:p>

Zprávy z redakce

14. 02. 2020

Bernard Minier vydává novou knihu

Francouzský spisovatel Bernard Minier přichází po roce s další očekávanou novinkou. [více]

19. 11. 2019

První - statečné - jedinečné

Vyzpovídali jsme autorky knihy První - statečné - jedinečné Janu Renner a Silvii Vondřejcovou. Co... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím