Úvod > O nás > Zprávy z redakce > E. L. Jamesová, všechno nejlepší k narozeninám!

E. L. Jamesová, všechno nejlepší k narozeninám!

06. 03. 2017

V úterý 7. března slaví své narozeniny jedna z nejznámějších spisovatelek současnosti, E. L. Jamesová. Do srdcí čtenářů a především čtenářek se zapsala svou trilogií o skrytých touhách a vášních Fifty Shades: Padesát odstínů šedi Padesát odstínů temnoty  a Padesát odstínů svobody . Dohromady se jí v celém světě prodalo přes 70 milionů výtisků a první dvě knihy byly úspěšně zfilmovány. Třetí díl se na plátnech kin objeví v roce 2018.

Autorka ke své slavné trilogii přidala ještě román Grey  - Padesát odstínů šedi očima hlavního hrdiny, atraktivního a nevyzpytatelného milionáře Christiana Greye a nyní píše i druhý díl (v knize Padesát odstínů temnoty s filmovou obálkou můžete naleznout ukázky z připravované knihy).

Pod pseudonymem E L James   vystupuje Erika Mitchell, která se narodila v Londýně se 7. března 1963. Dívka s bohatou představivostí, kterou vždy lákalo psaní, ale nevěřila, že by někdy mohla dosáhnout úspěchu, a že by někoho zajímalo, co chce říct. Po vysoké škole, kde vystudovala historii, nastoupila do televizního průmyslu jako producentka. Seznámila se s Nialem Leonardem, kterého si později vzala za manžela a s nímž je přes 28 let a mají spolu dva syny.

E L má ráda obyčejné levné bílé víno, řídí mini a doma má obývací pokoj s neladícími křesly. Ideální dovolenou si představuje na pláži, kde bude jen ležet s koktejlem v ruce. Při pomyšlení, že její knihy čtou muži se červená. Nedokáže si ani představit, že by je snad dostali do ruky její synové. Takhle si rozhodně nikdo nepředstavoval, že vypadá autorka knih  , které jsou plné sexu, tajemna , bohatství, rychlých aut, elegance...

Romance mezi Christianem a Anastasií vzbuzuje zájem a pro mnohé se stala podnětem ke změně vztahu. Chtějí zakusit to, co hrdinové a prožít spalující lásku, která pohlcuje. Na kolik je ta jejich založena na skutečnosti? To se asi čtenáři nikdy nedozví. O svém soukromí mluvit spisovatelka mluvit nechce. Na dotazy, zda je její život pro její knihy inspirací se červená a odpovídá mlhavě. Červenou místnost doma sice nemá, ale i ona v rámci příprav ale prý musela vyzkoušet nové věci a oživila tak své manželství.

Nial všechny její knihy četl a dával jí k nim připomínky. Přestože oficiálně E L James říká, že napsala knihu Grey, která je psána z pohledu Christina, protože si jej vyžádaly fanynky Padesáti odstínů. Je možné, že dostala tolik připomínek od manžela, že i on byl tím důvodem. Přece jenom svět žen a mužů se natolik liší, že spoustu věcí bylo nutné dovysvětlit a osvětlit. :)

Zprávy z redakce

14. 02. 2020

Bernard Minier vydává novou knihu

Francouzský spisovatel Bernard Minier přichází po roce s další očekávanou novinkou. [více]

19. 11. 2019

První - statečné - jedinečné

Vyzpovídali jsme autorky knihy První - statečné - jedinečné Janu Renner a Silvii Vondřejcovou. Co... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím