Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Bernard Minier si Prahu užil

Bernard Minier si Prahu užil

12. 11. 2015

Tento týden nás svou návštěvou potěšil Bernard Minier , autor thrillerů Mráz  a Kruh , které vydalo nakladatelství XYZ. Bernard Minier absolvoval v Praze nabitý program, poskytl několik rozhovorů do médií a setkal se se svými fanoušky hned na dvou akcích. Na autogramiádě v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí spojené se křtem knihy Kruh autora nadchla nejen hojná účast návštěvníků, ale také rituál křtění knihy šampaňským. Jinde po světě se prý s tímto velmi příjemným zvykem zatím nesetkal. Kmotrem knihy se stal známý český spisovatel Jiří Walker Procházka.

Z autogramiády se Bernard Minier přesunul na besedu Čtení nás baví aneb o francouzské detektivce s Bernardem Minierem do prostoru Era svět na Jugmannově náměstí. Nejen o vývoji francouzské krimi literatury zde s autorem diskutovali také překladatel jeho knih Jiří Žák a Jovanka Šotolová, odbornice na francouzskou literaturu. Besedy se zúčastnili také zástupci Francouzského institutu, který byl partnerem celé akce.

Bernard Minier si Prahu rozhodně užil: „V České republice jsem poprvé a velmi jsem se do Prahy těšil. Moje dcera už tu jednou byla a z jejího vyprávění mi bylo jasné, že i mně se Praha bude líbit. Moc mě také těší veliký zájem českých čtenářů i novinářů o moje knihy. Jsem rád, že se jim Martin Servaz dostal pod kůži," zhodnotil svou návštěvu autor.

A prozradil také informaci, která fanoušky jeho vyšetřovatele Martina Servaze jistě nenechá chladnými: podle knihy Mráz vzniká ve Francii šestidílný seriál, natáčet by se měl příští rok. Otázka, kdo bude hrát Martina Servaze, však zatím vyřešena nebyla. „Upřímně se tak trochu bojím, kdo to bude. A hlavně - zda se mi bude v roli Martina líbit," dodal se smíchem Bernard Minier.

Zprávy z redakce

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

Miky Škoda, autor knihy Můžeš (po)dělat cokoliv, v 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a... [více]

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

V 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a postupně projel přes 40 zemí, většinu několikrát.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím