Úvod > O nás > Zprávy z redakce > 6 otázek pro Petru Mackovou

6 otázek pro Petru Mackovou

17. 05. 2019

Narodila se 17. července 1986 v Pardubicích, kde vystudovala zdejší osmileté gymnázium. Nesnášela sloh snad ještě víc než tělocvik, což se změnilo až po třicítce. Teď s potěšením píše a ve volných chvílích běhá. Je sice inženýrkou ekonomie, ale naštěstí i pro vaše peníze se národnímu hospodářství nikdy nevěnovala. Kromě nekritické lásky ke psům a kritické lásky k manželovi trpí i slabostí pro dobré víno a jídlo. Žije poklidným maloměstským životem v Zábřeze.

Proč se stal hlavním hrdinou právě buldoček?

Jednak je to ideální městský společník, takže pro hlavní hrdinku byl jako stvořený, ale navíc je i úžasný i vzhledově, takže jsem hned tušila, že bude skvěle vypadat na ilustracích.

Vy sama psa máte?

Bohužel nemám, svoje psí choutky ale plně uspokojuji v zábřežském psím útulku, kde už léta dobrovolničím. Nesmím zapomenout zdůraznit, že máme kočku, jmenuje se Gotelinde a někdy vydá za deset psů.

Mají muži z příběhů v knížce reálný základ?

Ano, mají. Akorát nevím, zda zbývá dodat bohužel nebo bohudík. Hodně inspirace jsem čerpala od nezadaných kamarádek, jejich příhody jsou někdy až na samé hranici tragikomedie.

Je Psí tinder váš literární debut? A mohou se čtenáři těšit na nějakou další knihu? Můžete nám o ní případně něco prozradit?

Před tinderem jsem ještě jako spoluautorka napsala s manželem labužnickou bibli „Labužníkem na plný úvazek“, ve své části jsem se věnovala jak jinak než rakouskému vínu a receptům. Na podzim vyjde naše další kulinářská kniha, tentokrát ještě ve spolupráci se známým lanškrounským farářem Zbigniewem Czendlikem a bude se jmenovat „Farská kuchařka“, najdete v ní nejen recepty z celého církevního roku, ale i patrony vína a další zajímavosti. A určitě se časem čtenáři dočkají i pokračování Psího tinderu, už mám v hlavě námět druhého dílu. Prozradím jen, že Evžen se bude stěhovat.

Váš muž je také spisovatel. Radíte se s ním, nebo raději pracujete sama?

Pracuji sama, nicméně můj manžel je mým prvním čtenářem a kritikem. Platí to i opačně.

Zprávy z redakce

10. 03. 2021

Předpověděl spisovatel Franck Thilliez budoucnost?

Když v roce 2015 francouzský autor Franck Thilliez vydal ve své rodné zemi knihu Pandemie, mnoho... [více]

04. 11. 2020

6 otázek pro Alexandru Schneider Hrouzkovou…

Známá psycholožka a psychoterapeutka právě vydává v NAKLADATELSTVÍ XYZ svou třetí knihu,... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím