Úvod > O nás > Redakce

Petr Tychtl

programový ředitel

Výrazná a známá tvář českého knižního trhu. Od mládí se soustavně věnoval literatuře, a to jak autorsky, tak profesně. Po studiích spojil svůj život s knižní branží, které je věrný už více než dvacet let. Začínal jako vedoucí Arbesova knihkupectví na Václavském náměstí, postupně se stal obchodním ředitelem nakladatelství Columbus, zakladatelem a vedoucím knihkupectví Albatros – Skylla v Melantrichově ulici a zakladatelem a product managerem knižní sekce ve své době nejúspěšnějšího zásilkového katalogu Popron Svět zábavy. V roce 2003 se rozhodl založit vlastní nakladatelství, které se během deseti let dostalo na výsluní českého knižního trhu. NAKLADATELSTVÍ XYZ od něj v roce 2011 koupila společnost Albatros Media, se kterou Petr Tychtl dál spolupracuje, a to na pozici programového ředitele NAKLADATELSTVÍ XYZ. Mezi jeho další záliby a aktivity patří film a divadlo. Proto v roce 2010 založil společnost Pantheon production, která iniciovala a spoluprodukovala jeden z divácky nejúspěšnějších filmů posledních let Doktor od jezera hrochů. V České a Slovenské republice ho vidělo více než 500 000 diváků a jeho televizní premiéra byla vůbec nejsledovanějším televizním pořadem za rok 2011. V současné době Petr Tychtl rozjíždí další filmový projekt a zároveň je producentem divadelních inscenací pod hlavičkou Pantheon production po celé České republice.

Email: petr.tychtlalbatrosmedia.cz

 

Linda Donáthová

literární redaktorka

Od začátku to bylo jasné – čeština za jedna se zavřenýma očima, matematika za tři s odřenýma ušima… Když na gymplu pod správným vedením objevila skvosty zahraniční, ale pro sebe především české literatury, pochopila, že knížky budou její osud. Oblíbené autory neopustila ani na studiích vysoké školy, i když před bohemistikou dala přednost filmové vědě (v diplomce se zabývala Pavlem Kohoutem a jeho režijní a scenáristickou tvorbou). Pracovala jako korektorka, redaktorka, vedoucí vydání a posléze jako šéfredaktorka ve vydavatelství časopisů, do práce i z práce ovšem vždycky vyrážela s knihou v podpaží. A rozdíl mezi magazíny a kvalitní literaturou byl stále propastnější… Logické rozhodnutí na sebe nenechalo dlouho čekat, změnila práci, a knížky se tak konečně staly její hlavní náplní. Ve volném čase učí jógu a věnuje se dalšímu vzdělávání v této oblasti. Jen tak pro radost se učí dánsky a doma má dvě kočky.

Email: linda.donathova@albatrosmedia.cz

 

Ivo Michalík

literární redaktor

Jako dítě úvodními třídami základní školy povinné přečetl spoustu knih obrázkových, veselých, poučných i těch, na jejichž obálce se skvěla jména typu Karel May nebo Zane Grey. Následně ho zajímalo spíše to, co na něj čeká venku v partě kamarádů, a navíc propadl filatelii. Té dal s příchodem puberty vale, ale kamarádi zůstávali, byť jejich zájmy se zásadně proměňovaly. Na střední škole se kruh uzavírá a hoch znuděný technickými předměty vezme do ruky román Lepidlo od Irvina Welshe. A pak to začne! Na cestě od Welshe k Čapkovi, Lermontovovi nebo Hessemu, skrze tisíce příběhů vetknutých do bilionů písmenek, se z něj stane čtenář prakticky všeho, co mu dává alespoň základní smysl. Po vystudování komplikovaně znějícího oboru Teorie a dějiny dramatického umění na Univerzitě Palackého a uvědomění si, že psaním filmových a divadelních recenzí dnešní člověk živ být nemůže, platí nájem z gáže novináře, editora, korektora, redaktora a šéfredaktora, načež se mu splní sen a zakotví jako literární redaktor pod hlavičkou knižního vydavatelství. Nad novými tituly všech žánrů přemýšlí mezi sledováním filmů všech žánrů, ideálně během poslechu hudby především jednoho žánru, a sice metalu.

Email: ivo.michalik@albatrosmedia.cz

 

Petra Niederlová

literární redaktorka

Dřevo a kniha. Dvě vášně, které Petru provázejí už od dětství. A protože na truhlařinu byla příliš křehká, nakonec zvítězila jako životní profese kniha. Byť dnes už je schopná vyrobit i stůl a židli nebo postavit dům. Už v období vysokoškolských studií byla vyhledávanou redaktorkou. Externě spolupracovala na mnoha titulech mnoha nakladatelství. A v roce 2005 navázala spolupráci i s NAKLADATELSTVÍM XYZ. Když byla v roce 2006 schopná redigovat knihu o olympiádě nepřetržitě 48 hodin a přispět tak k rekordnímu vydání knihy do tří dnů od skončení akce, bylo jasné, že ji XYZ angažuje natrvalo. Je jediným původním členem redakce, který zažil změnu firmy od jejích skromných začátků až po současnost, kdy je součástí velkého mediálního domu. XYZ byla nevěrná jen dvakrát. Jednou z toho byla holčička a podruhé kluk.

Email: petra.niederlovaalbatrosmedia.cz

Zprávy z redakce

14. 02. 2020

Bernard Minier vydává novou knihu

Francouzský spisovatel Bernard Minier přichází po roce s další očekávanou novinkou. [více]

19. 11. 2019

První - statečné - jedinečné

Vyzpovídali jsme autorky knihy První - statečné - jedinečné Janu Renner a Silvii Vondřejcovou. Co... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím