Úvod > O nás > Redakce

Petr Tychtl

programový ředitel

Výrazná a známá tvář českého knižního trhu. Od mládí se soustavně věnoval literatuře, a to jak autorsky, tak profesně. Po studiích spojil svůj život s knižní branží, které je věrný už více než dvacet let. Začínal jako vedoucí Arbesova knihkupectví na Václavském náměstí, postupně se stal obchodním ředitelem nakladatelství Columbus, zakladatelem a vedoucím knihkupectví Albatros – Skylla v Melantrichově ulici a zakladatelem a product managerem knižní sekce ve své době nejúspěšnějšího zásilkového katalogu Popron Svět zábavy. V roce 2003 se rozhodl založit vlastní nakladatelství, které se během deseti let dostalo na výsluní českého knižního trhu. NAKLADATELSTVÍ XYZ od něj v roce 2011 koupila společnost Albatros Media, se kterou Petr Tychtl dál spolupracuje, a to na pozici programového ředitele NAKLADATELSTVÍ XYZ. Mezi jeho další záliby a aktivity patří film a divadlo. Proto v roce 2010 založil společnost Pantheon production, která iniciovala a spoluprodukovala jeden z divácky nejúspěšnějších filmů posledních let Doktor od jezera hrochů. V České a Slovenské republice ho vidělo více než 500 000 diváků a jeho televizní premiéra byla vůbec nejsledovanějším televizním pořadem za rok 2011. V současné době Petr Tychtl rozjíždí další filmový projekt a zároveň je producentem divadelních inscenací pod hlavičkou Pantheon production po celé České republice.

Email: petr.tychtlalbatrosmedia.cz

 

Michaela Celárková

šéfredaktorka

Protože se už od dětství pohybovala v divadelním zákulisí a na hodinách češtiny byla příkladem pro ostatní studenty, bez váhání si po maturitě vybrala obory bohemistika a divadelní věda. Tu studovala na univerzitách v Olomouci, Vídni a v Praze. Nad obligátní otázkou „co budeš proboha jednou dělat?“ vždy jen mávla rukou a dál snila o závratné kariéře v divadle. Osud (a píle) ji však nakonec dovedly k práci v nakladatelství, kterou si zamilovala už po prvních pár dnech. Ještě předtím zajišťovala licence pro divadelní užití autorských děl v divadelní, literární a mediální agentuře DILIA, kde později již jako vedoucí literárního oddělení založila a do svého odchodu třikrát úspěšně realizovala Literární grant DILIA.

Email: michaela.celarkovaalbatrosmedia.cz

 

Petra Lásková

literární redaktorka

Vždycky ráda četla a pila kafe, a tak si taky představovala pracovní náplň literární redaktorky. Jak moc se strefila, nebo zmýlila, teprve zjistí. Lásku ke čtení má po mamince, která je povoláním knihovnice. Z bytu zásadně neodchází bez knihy nebo časopisu. Nejradši má současnou českou literaturu. Vystudovala katedru divadelní teorie a kritiky na DAMU. Po promoci zjistila to, co celou dobu tušila. Skvěle placených pracovních míst pro teatrology moc není. Rozloučila se tedy s dráhou recenzentky a nastoupila do divadelního oddělení Agentury DILIA jako referentka angloamerické oblasti. V současnosti působí jako PR Divadla Spektákl. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, pro který napsala několik minutových pohádek, zároveň je autorkou rozhlasových úprav (např. B. Bellová: Jezero, B. Baronová: Slečny).

Email: petra.laskovaalbatrosmedia.cz 

 

Tereza Chvojková

literární redaktorka

Email: tereza.chvojkovaalbatrosmedia.cz

 

Petra Niederlová

literární redaktorka

Email: petra.niederlovaalbatrosmedia.cz

Zprávy z redakce

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

Miky Škoda, autor knihy Můžeš (po)dělat cokoliv, v 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a... [více]

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

V 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a postupně projel přes 40 zemí, většinu několikrát.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím