Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Pátračka Gilda

Pátračka Gilda

28. 03. 2014

Čtení především pro holky, klukům však není vstup zakázán…, i když tuhle extravagantní mladou dámu mohou plně pochopit zase jen jí podobné.

Ještě neznáte Gildu Joyceovou? Potom je nejvyšší čas se s ní seznámit. Tahle na první pohled obyčejná školačka se vám na pohled druhý začne jevit neobyčejně. A co teprve, až se začtete do příběhů, které napsala Jennifer Allisonová  a jejichž hlavní hrdinkou a také „spoluautorkou“ je právě Gilda, která žije s maminkou – zdravotní sestrou – a starším bratrem Stephenem. Jednoho dne objevila tato žákyně osmé třídy v zastrčeném antikvariátu malou knížečku nazvanou Vysoká škola parapsychologie: Průvodce postupy a zásadami.

 

Od chvíle, kdy se do ní začetla, stala se nadšenou příznivkyní jejího autora Baltazara Frobenia, jenž o sobě prohlašoval, že svým jasnovidným nadáním pomohl detektivům vyřešit mnoho zločinů. Především však v sobě objevila nové, nevšední schopnosti. Po tátovi, s kterým si často povídá, a hlavně mu píše, přestože už není mezi živými, zdědila starý psací stroj. Stal se pro ni výzvou: Začni psát! Umíš to a jednou z tebe bude známá spisovatelka. Také objevila svůj detektivní talent umocněný parapsychologickými schopnostmi…

V roce 2005 vyšla první knížka, a tou by měli začít potenciální budoucí spisovatelky, ale také adepti na detektivy. Gilda, parapsychologická pátračka a dívka, co má styl (velmi svérázný a nepřehlédnutelný), se vám zde náležitě představí a svými deníkovými záznamy možná pomůže k vašemu vlastnímu psaní. Další příběhy jsou samostatné a vždy uzavřené, takže je jedno, zda je budete číst v časovém sledu za sebou, jak vycházely, anebo na přeskáčku. Pravdou však je, že s každým dalším příběhem naše hrdinka získává více zkušeností a také rozvíjí své neobyčejné schopnosti. V roce 2013 vyšla česky zatím poslední, pátá kniha.

Každý příběh má své fascinující místo: strašidelný dům v San Francisku (Pátračka Gilda ), dívčí školu Panny Marie Sedmibolestné na detroitském předměstí (Pátračka Gilda a jezerní panny ), mezinárodní klavírní soutěž v Oxfordu v Anglii (Pátračka Gilda a Duchova sonáta ), Mezinárodní muzeum špionáže ve Washingtonu, D. C. (Pátračka Gilda a Mrtvá schránka ) nebo nejstarší město v USA St. Augustine (Pátračka Gilda a Posvátné kosti ). A také zcela specifickou atmosféru a originální zápletku. Hrdinčina zvědavost a otevřenost novým zážitkům jsou spojující prvky příběhů stejně jako napětí, Gildina srdnatost a urputnost, s nimiž řeší všechny záhady.

 

Připojte se k trochu bláznivé, ale sympatické Gildě při řešení vzrušujících tajemství!

 

                          

 

Šárka Krejčová

Zprávy z redakce

19. 11. 2019

První - statečné - jedinečné

Vyzpovídali jsme autorky knihy První - statečné - jedinečné Janu Renner a Silvii Vondřejcovou. Co... [více]

16. 08. 2019

6 otázek pro Mikyho Škodu

V 17 letech začal cestovat na vlastní pěst a postupně projel přes 40 zemí, většinu několikrát.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím